ISBN: 978-953-245-024-8
Nakladnik: Naklada Jurčić
Godina: 2007.
Uvez: Tvrdi
KNJIŽARA
ISBN: 978-953-245-024-8
Nakladnik: Naklada Jurčić
Godina: 2007.
Uvez: Tvrdi
U knjizi je izložena analiza kritike umjetnosti njemačkog romantizma, posebno u teoriji umjetničke spoznaje, umjetničkog djela, ideji umjetnosti, pojmu refleksije, teoriji spoznajne prirode. Benjamin zarana promišlja umjetnost u njezinoj društvenoj funkciji, pogotovo moderne žanrove, pa će izraziti radikalan pogled na autentičnost umjetnosti, na filmu, fotografiji i sl. I prethodnici u kritici umjetnosti romantizma, Fichte, Schlegel, Novalis, predmet su njegovih analiza i viđenja, pretežito filozofskog ustroja, iskazujući kritički odnos između sadržaja i oblika.
| Težina | 444 g |
|---|---|
| Format | 14 × 20 cm |
| Autor | Walter Benjamin |
| Nakladnik | Naklada Jurčić |
| Mjesto izdanja | Zagreb |
| Godina | 2007. |
| Broj stranica | 155 |
| Uvez | Tvrdi |
| Stanje knjige | Vrlo dobro |
ANTIKVARIJAT
5,50 €
U knjizi je izložena analiza kritike umjetnosti njemačkog romantizma, posebno u teoriji umjetničke spoznaje, umjetničkog djela, ideji umjetnosti, pojmu refleksije, teoriji spoznajne prirode. Benjamin zarana promišlja umjetnost u njezinoj društvenoj funkciji, pogotovo moderne žanrove, pa će izraziti radikalan pogled na autentičnost umjetnosti, na filmu, fotografiji i sl. I prethodnici u kritici umjetnosti romantizma, Fichte, Schlegel, Novalis, predmet su njegovih analiza i viđenja, pretežito filozofskog ustroja, iskazujući kritički odnos između sadržaja i oblika.
| Težina | 444 g |
|---|---|
| Format | 14 × 20 cm |
| Autor | Walter Benjamin |
| Nakladnik | Naklada Jurčić |
| Mjesto izdanja | Zagreb |
| Godina | 2007. |
| Broj stranica | 155 |
| Uvez | Tvrdi |
| Stanje knjige | Vrlo dobro |
Povoljna dostava
Sigurno plaćanje
Najčešća pitanja
Reklamacija