Književnost i historiografija – Književnopovijesne studije
KNJIŽARA
Književnost
Poljoprivreda, veterina i šumarstvo
Povijest
Umjetnost
Lektira
Izvorna cijena bila je: 13,94 €.12,54 €Trenutna cijena je: 12,54 €.Najniža cijena zadnjih 30 dana:11,15 €
Knjiga "Književnost i historiografija" bavi se nedovoljno proučenim segmentom starije hrvatske književnosti nastalim na tlu današnje Bosne i Hercegovine. Koncentrira se na plodne odnose te književne tradicije s historiografskim pismom te na njezin utjecaj na suvremene pripovjedače. Baveći se njezinom statusom u povijestima književnosti autorica predlaže nove načine njezina književnopovijesnog prezentiranja i vrednovanja, smještajući je u kontekst franjevačke književnosti Bosne Srebrene, te bosanskohercegovačke i hrvatske kulture.
| Težina | 389 g |
|---|---|
| Format | 16 × 24 cm |
| Autor | Iva Beljan Kovačić |
| Izdavač | Hrvatska sveučilišna naklada |
| Mjesto izdanja | Zagreb |
| Godina | 2021. |
| Broj stranica | 214 |
| Uvez | Meki |
| Stanje knjige | Novo |
ANTIKVARIJAT
Alternativa
Poljoprivreda, veterina i šumarstvo
Povijest
Strane knjige
Umjetnost
Izvorna cijena bila je: 13,94 €.12,54 €Trenutna cijena je: 12,54 €.Najniža cijena zadnjih 30 dana:11,15 €
Knjiga "Književnost i historiografija" bavi se nedovoljno proučenim segmentom starije hrvatske književnosti nastalim na tlu današnje Bosne i Hercegovine. Koncentrira se na plodne odnose te književne tradicije s historiografskim pismom te na njezin utjecaj na suvremene pripovjedače. Baveći se njezinom statusom u povijestima književnosti autorica predlaže nove načine njezina književnopovijesnog prezentiranja i vrednovanja, smještajući je u kontekst franjevačke književnosti Bosne Srebrene, te bosanskohercegovačke i hrvatske kulture.
| Težina | 389 g |
|---|---|
| Format | 16 × 24 cm |
| Autor | Iva Beljan Kovačić |
| Izdavač | Hrvatska sveučilišna naklada |
| Mjesto izdanja | Zagreb |
| Godina | 2021. |
| Broj stranica | 214 |
| Uvez | Meki |
| Stanje knjige | Novo |
Povoljna dostava
Sigurno plaćanje
Najčešća pitanja
Reklamacija






